CO TO JEST PEELING CHEMICZNY?
Peeling chemiczny to zabieg polegający na kontrolowanej aplikacji odpowiednio dobranych substancji. Są to przede wszystkim kwasy (lub ich mieszanki), które oddziałują na powierzchniowe warstwy skóry, powodując ich złuszczanie. Dobiera się je ze względu na właściwości oraz głębokość przenikania.
Peeling chemiczny wpływa na powierzchniowe warstwy skóry, złuszcza obumarły naskórek, odsłaniając młodsze, zdrowsze warstwy skóry. To dlatego większość peelingów może być wykonywana jedynie w drugiej połowie roku, czyli w miesiącach mniej nasłonecznionych. Skóra po zabiegu jest bardzo wrażliwa i niezwykle podatna na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych. Duża dawka słońca może sprawić, że pojawią się na niej trudne do usunięcia przebarwienia. Dlatego jesień i zima to najlepszy czas na głęboką regenerację.
Powierzchowne peelingi chemiczne najczęściej wykonuje się z kwasów owocowych o niskim stężeniu. Kwas glikolowy, migdałowy, mlekowy, cytrynowy, to najpopularniejsze z nich. Korzystnie wpływają na wygląd skóry, ponieważ prowadzą do rozluźnienia całej struktury cementu międzykomórkowego, ułatwiając wnikanie w jej substancji odżywczych i nawilżających.
EFEKTY
- zmniejszenie drobnych zmarszczek
- cofnięcie efektów fotostarzenia
- wygładzenie niewielkich blizn
- poprawa i wyrównanie kolorytu skóry
- regulacja wydzielania sebum
- działanie przeciwbakteryjne i przeciwzapalne
- rozjaśnianie plam starczych i piegów
- rozjaśnienie przebarwień / plam powstających w wyniku ciąży lub przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych (tzw. ostuda)
- przywracanie skórze jędrności i blasku
ZALETY ZABIEGU
- może być wykonywany (po dobraniu odpowiedniego peelingu) w dowolnej porze roku, na wszystkich rodzajach skóry i na dowolnej partii ciała
- jest szybki i prosty
- może być wykonywany w warunkach ambulatoryjnych, nie wymaga hospitalizacji
- w większości przypadków bezbolesny
- natychmiastowe efekty: skóra ma zdrowszy wygląd, jest rozświetlona, nawilżona i napięta
WSKAZANIA
- starzenie skóry twarzy spowodowane ekspozycją na słońce (fotostarzenie)
- drobne zmarszczki i zmarszczki mimiczne
- plamy pigmentacyjne (przebarwienia starcze, melasma, piegi)
- zmiany skórne (trądzik, keratoza, suchość)
- wiotkość
- rozstępy
- rozszerzone pory
- trądzik oraz blizny potrądzikowe
- skóra łojotokowa bądź przesuszona
PRZECIWWSKAZANIA
- aktywna opryszczka
- podrażnienia, uszkodzenia, przerwana ciągłość skóry
- alergie skórne
- trądzik różowaty
- zapalenie skóry (bakteryjnego, atopowego, łojotokowego)
- nowotwory
- liczne znamiona
- ciąża i karmienie piersią
- choroby autoimmunologiczne (np. kolagenozy, pęcherzyce)
- znamiona w miejscu poddawanym zabiegowi
- stosowanie retinoidów
- bezpośrednio po depilacji
ZALECENIA POZABIEGOWE
Aby uzyskać optymalne efekty zabiegu oraz bezpieczną rekonwalescencję należy:
- nie nakładać makijażu do 12 godzin po zabiegu
- bezpośrednio po zabiegu unikać ekspozycji na naturalne lub sztuczne działanie promieniowania ultrafioletowego oraz korzystania z sauny i basenów
- stosować bogate kremy regenerujące oraz wysokie filtry SPF 50
- w przypadku wystąpienia efektu keratolitycznego, nie usuwać i nie odrywać płatków złuszczającej się skóry
- nie stosować innych środków peelingujących i substancji o właściwościach drażniących do momentu całkowitej rekonwalescencji skóry
- przez 7 dni po zabiegu nie wykonywać forsownych ćwiczeń
Po 2-3 dniach od zabiegu skóra zaczyna się złuszczać, co mija po około 4 dniach. W zależności od stanu skóry zabieg należy wykonać w serii ok. 3 zabiegów, co 28dni.
Podczas kuracji oraz miesiąc po jej zakończeniu, należy unikać opalania oraz używać kremu z filtrem 50SPF.
Już po pierwszym zabiegu widać efekty działania retinolu. Skóra jest wyraźnie rozświetlona oraz wygładzona. Zredukowane zostają niedoskonałości skóry takie jak zmarszczki, zaskórniki, rozszerzone pory oraz przebarwienia. Zabieg podnosi również poziom nawilżenia oraz elastyczności skóry. Dodatkowo skóra zyskuje ochronę przed działaniem wolnych rodników, co spowalnia procesy starzenia się.
SKUTECZNOŚĆ
Skuteczność peelingu medycznego zależy od wielu czynników, takich jak wiedza na temat stosowanej substancji, cechy leczonej skóry (fototyp, grubość, pochodzenie etniczne, nadwrażliwość), formuła każdej substancji (stężenie, pH), czas kontaktu ze skórą, itp.
W zależności od głębokości działania stosowanych substancji chemicznych, peeling może być powierzchniowy, średni lub głęboki. Im większa głębokość działania, tym większa stymulacja i naprawa skóry, ale również większe ryzyko powikłań.
JAK DBAĆ O SKÓRĘ PO PEELINGU?
Przez pewien czas nie wystawiać skóry na działanie promieni słonecznych i stosować fotoprotekcję. Przez pierwszą dobę nie zaleca się nakładania makijażu, skóra powinna odpocząć. Warto stosować kremy nawilżające.
ILE ZABIEGÓW PRZYNIESIE OCZEKIWANE EFEKTY?
Ilość zabiegów ustala kosmetolog podczas konsultacji. Pod uwagę brany jest fototyp skóry, problem, jego stopień zaawansowania oraz oczekiwania klienta co do efektów.
JAK WYGLĄDA ZABIEG?
Pierwszym etapem jest demakijaż i oczyszczenie skóry.
Następnie aplikowana jest ampułka z 8% witaminą C oraz kompleksem flawonoidów. Składniki aktywne chronią przed fotouszkodzeniami skóry oraz stymulują skórę do produkcji nowego kolagenu. Witamina C silnie rozświetla, dodaje blasku skórze oraz w połączeniu z flawonoidami działa antyoksydacyjnie.
Kolejnym etapem zabiegu jest nałożenie maski z czystym 4% retinolem na ok. 4-8h (o czasie ekspozycji na skórze decyduje kosmetolog), którą pacjentka zmywa czystą wodą w domu.
Składniki aktywne w masce:
4% retinol – pobudza produkcję kolagenu oraz elastyny, działa wygłądzająco na zmarszczki oraz rozjaśniająco na przebarwienia.
NNKT – niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe, które odbudowują płaszcz hydrolipidowy na skórze.
wyciąg z rozmarynu – działa antyseptycznie oraz bakteriobójczo, a dzięki właściwościom antyoksydacyjnym oraz przeciwzapalnym zmniejsza ryzyko nadmiernego podrażnienia po zabiegu.
witamina E – jest silnym antyoksydantem oraz stabilizuję witaminę A (retinol).
PEELINGI CHEMICZNE – OFERTA
MANDELIC PEEL 40% – to całoroczny peeling na bazie kwasu migdałowego do powierzchownej rewitalizacji skóry
Formuła peelingu działa bardzo delikatnie na skórę powodując minimalne podrażnienia, przy umiarkowanym efekcie keratolitycznym. Ze względu na dużą cząsteczkę kwas migdałowy przenika stopniowo do głębszych warstw skórnych, dając spektakularne efekty w terapiach długoterminowych. Powoduje on delikatne złuszczanie powierzchownych warstw naskórka i skutecznie normalizuje procesy keratynizacji, zapobiegając powstawaniu zaskórników i niedoskonałości skórnych. Poprzez swoje działanie nawilżające i odświeżające często stosowany jako protokół wstępny do innych zabiegów pielęgnacyjnych i estetycznych. Przywraca skórze wyjątkowy, naturalny i piękny wygląd, który utraciła na skutek nieodpowiedniej pielęgnacji czy niekorzystnego działania czynników zewnętrznych.
WSKAZANIA
- skóra problematyczna ze zmianami trądzikowymi
- skóra wrażliwa z oznakami starzenia
- fotostarzenie
- przebarwienia posłoneczne i pozapalne
- hiperkeratoza
- zapalenie mieszków włosowych
- zwiększenie dyfuzji składników aktywnych i przygotowanie do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych i estetycznych
DZIAŁANIE
- intensywne działanie nawilżające
- umiarkowane działanie keratolityczne
- wygładzenie powierzchni skóry i nadanie zdrowego blasku
- redukcja łojotoku i zmian trądzikowych
- niwelowanie przebarwień i wyrównanie kolorytu skóry
- działanie regulujące, sebostatyczne i antybakteryjne
- niwelowanie oznak starzenia skóry i redukcja zmarszczek
DZIAŁANIE NIEPOŻĄDANE
W zależności od zastosowanej procedury i właściwości osobniczych skóry pacjenta, peeling może prowadzić do podrażnienia, zaczerwienienia i złuszczania skóry.
GLYCOLIC PEEL 35% – peeling na bazie kwasu glikolowego o znakomitych właściwościach penetrujących
Ze względu na małą wielkość cząstki i jej wysoką aktywność, zapewnia głęboką przebudowę skóry i znakomite właściwości dermoplastyczne. Glycolic Peel pozytywnie wpływa na metabolizm i strukturę skóry, stymulację syntezy kolagenu i elastyny oraz uzupełnienie endogennego kwasu hialuronowego. Długotrwałe stosowanie prowadzi do odbudowy włókien sprężystych i poprawy elastyczności i grubości skóry. Dzięki tym właściwościom przebudowującym peeling stanowi skuteczne rozwiązanie do walki ze zmarszczkami, bliznami i atrofią skórną. Jego znakomite działanie keratolityczne powoduje także oczyszczenie gruczołów łojowych, seboregulację i redukcję zaskórników. Wraz ze stymulacją odnowy naskórka dochodzi do usunięcia skupisk melaniny i depigmentacji przebarwień. Wielokierunkowe i zoptymalizowane działanie Glycolic Peel sprawia, że skóra staje się promienna, widocznie odmłodzona i pozbawiona wszelkich niedoskonałości.
WSKAZANIA
- skóra wiotka z postępującym starzeniem
- fotostarzenie
- zmarszczki mimiczne
- skóra problematyczna ze zmianami trądzikowymi
- blizny potrądzikowe
- nierówności skóry i rozszerzone pory
- przebarwienia posłoneczne i pozapalne
- hiperkeratoza
DZIAŁANIE
- pogrubienie struktury i jędrności skóry
- stymulacja syntezy kolagenu i elastyny
- niwelowanie zmarszczek i oznak starzenia
- wygładzanie blizn i obkurczanie porów
- redukcja łojotoku i zmian trądzikowych
- usuwanie mas rogowych i oczyszczanie skóry
- niwelowanie przebarwień i wyrównanie kolorytu skóry
DZIAŁANIE NIEPOŻĄDANE
W zależności od zastosowanej procedury i właściwości osobniczych skóry pacjenta, peeling może prowadzić do podrażnienia, zaczerwienienia i złuszczania skóry.
QPEEL – peeling chemiczny do selektywnego odmładzania i liftingu skóry
Selektywnie stymuluje głębokie warstwy skóry właściwej bez uwrażliwienia zewnętrznych warstw naskórka. Oddziaływanie na wewnętrzne struktury skóry, powoduje jej dogłębną przebudowę skutkująca silnym zagęszczeniem, wygładzeniem i remodelingiem. Formuła stanowi doskonałe rozwiązanie do nieinwazyjnego liftingu i pojędrniania skóry, a także ekspresowego niwelowania jej niedoskonałości. Połączenie kwasu trójchlorooctowego, migdałowego i kojowego pozwala na wielowarstwowy i kompleksowy efekt naprawczy i odmładzający. Skóra po zabiegu staje się doskonale napięta, gładka i promienna.
QPeel można stosować jako samodzielny zabieg lub w połączeniu z innymi zabiegami medycyny estetycznej – mezoterapią igłową lub mikroigłową (dermapen). Zastosowanie zabiegu w połączeniu z innymi procedurami pozwala na intensyfikację i przedłużenie efektów terapii. Specjalistyczne protokoły zabiegowe efektywnie łączą właściwości dermoplastyczne TCA z zaawansowanym procesem rewitalizacji, przebudowy oraz regeneracji głębokich warstw skóry bez użycia igieł.
EFEKTY ZABIEGOWE
- stosowanie całoroczne
- selektywne i kierunkowe działanie w głębokich warstwach skóry
- doskonałej tolerancja
- brak dyskomfortu zabiegowego
- brak widocznego i długotrwałego podrażnienia skóry
- efekty rozjaśnienia i poprawy napięcia skóry widoczne bezpośrednio po zabiegu
- medyczne bezpieczeństwo potwierdzone europejskim certyfikatem CE
- możliwość optymalizacji działania innych zabiegów estetycznych
MOŻLIWOŚCI ŁĄCZENIA Z INNYMI ZABIEGAMI
- mezoterapią igłową
- mezoterapią mikroigłową
- zabiegami manualnymi
SKŁADNIKI AKTYWNE QPEEL
Kwas trójchlorooctowy – pochodna kwasu octowego stanowiąca najsilniejszy kwas pochodzenia organicznego stosowany w kosmetyce i medycynie estetycznej. Powoduje chemiczne uszkodzenie naskórka, mogące dosięgać nawet do warstwy brodawkowej skóry właściwej. Inicjuje procesy autonaprawcze, polegające na całkowitej wymianie uszkodzonych komórek i głębokiej redermalizacji skóry. Pozytywnie wpływa na metabolizm i strukturę skóry, stymulację syntezy kolagenu i elastyny oraz uzupełnienie endogennego kwasu hialuronowego.
Kwas migdałowy– kwas AHA o dużej gradacji i wysokim profilu bezpieczeństwa, pozyskiwany z gorzkich migdałów. Zwiększa proliferację i wymianę komórek przy niskim poziomie podrażnienia skóry. Zmniejsza widoczność drobnych zmarszczek i porów oraz poprawia strukturę skóry dzięki stymulacji produkcji kolagenu i elastyny. Szerokie zastosowanie i efektywność w wielu problemach estetycznych sprawia, że jest jednym z najczęściej stosowanych peelingów w kosmetyce i medycynie. Nie uwrażliwia płaszcza fotoochronnego skóry na promieniowanie UV i może być stosowany przez cały rok.
Kwas kojowy – inhibitor tyrozynazy, uczestniczący w każdym etapie tworzenia melaniny. Działa silnie depigmentująco i rozjaśniająco, poprawia koloryt i nawilżenie skóry. Uodparnia skórę na szkodliwy wpływ promieniowania UV oraz stymuluje jej regenerację.
Retix C – odmładzanie i rozjaśnianie cery poprzez delikatne złuszczanie
Zabieg Retix C to intensywna kuracja złuszczająca dla skór borykających się z oznakami starzenia, poszarzałych i wymagających ujędrnienia. Retix C wykorzystuje działanie wysoko stężonych antyoksydantów, retinolu i witaminy C.
Efekt jaki uzyskuje się już po pierwszym zabiegu to rozjaśnienie zmiana kolorytu skóry, poprawa mikrokrążenia, spłycenie drobnych zmarszczek, redukcja stanów zapalnych widocznych na skórze, redukcja łojotoku.
Retix C dzięki działaniu na martwe komórki naskórka, pozwala poprawić kondycję skóry, wygładzić zmarszczki, rozjaśnić przebarwienia oraz zredukować występowanie trądziku.
WSKAZANIA
- przebarwienia
- zmarszczki
- trądzik pospolity
- ziemista cera
- suchość skóry
- rozszerzone pory
PRZECIWWSKAZANIA
- kuracja retinoidami – zabieg można wykonać po 6 miesiącach od zakończenia kuracji
- aktywne, ropne zmiany trądzikowe
- choroby wirusowe, bakteryjne i grzybicze
- ciąża oraz karmienie piersią
- cera naczyniowa i wrażliwa
- uszkodzenia skóry w obrębie zabiegu
- świeżo opalona skóra (opalanie należy zakończyć co najmniej 2 tygodnie przed zabiegiem, nie stosować samoopalaczy)