MAKIJAŻ PERMANENTNY BRWI

Artystyczny makijaż permanentny to manualna umiejętność rysowania idealnych form makijażu, który pozostaje z nami na dłużej. Diabeł tkwi w szczegółach powiadają, a żadna ze znanych technik mikropigmentacji brwi nie opiera się tak bardzo na szczegółach jak microblading czy pudrowa pigmentacja cieniem. Makijaż permanentny powinien sprawiać Ci permanentną radość, dlatego musisz zaufać najlepszym, ludziom pełnym pasji, wiedzy i co najważniejsze obdarzonym zmysłem artystycznym, talentem manualnym i poczuciem piękna.

Makijaż ma za zadanie nie tylko upiększać, ale także poprawiać urodę poprzez odbudowę ubytków w łuku brwiowym np. po urazach czy nieumiejętnym depilowaniu brwi. Metoda pigmentacji maszynowej typu Ombre, Powder, InstaBrows sprawdza się, gdy oczekujesz idealnego podkreślenia brwi oraz istotnej zmiany w ich kształcie. Decydując się na metody maszynowe uzyskasz efekt henny pudrowej, a ich intensywność i forma to pełen wachlarz efektów, który dobierze dla Ciebie profesjonalista. 

 

Rysunek wstępny jest podstawą makijażu permanentnego. Nie można rozpocząć pracy igłą, dopóki rysunek i kształt nie jest dopracowany perfekcyjnie, a Ty nie zatwierdzisz mojego projektu. Projektowanie linii, obsadzenia brwi, wysokość łuku, grubość i długość brwi to indywidualizm podczas tworzenia makijażu z każdą z Was. 

 

Kolor pigmentu jest dobieram indywidualnie według zasad kolorymetrycznych, tak aby pasował do typu urody, kolorystyki skórnej, kształtu twarzy, osobowości czy trybu życia. Kolorytu wzajemnego, oczu i włosów oraz osobliwych sugestii. Po zagojeniu kolor może stać się o kilka odcieni jaśniejszy niż kolor wprowadzony w momencie iniekcji.

TECHNIKI MAKIJAŻU PERMANENTNEGO

Makijaż permanentny brwi Ombre Brows – brwi pudrowe

Metoda mikropigmentacji metodą Ombre Brows to jedna z najnowszych, a zarazem najbardziej porządnych technik w makijażu permanentnym brwi. Polega na osadzeniu w skórze pigmentu w celu osiągnięcia, przejść tonalnych, które stwarzają bardzo naturalny i trójwymiarowy efekt makijażu. Osadzony cień dzięki odpowiedniemu zróżnicowaniu swego natężenia podkreśla kształt brwi i optycznie je zagęszcza. Uzyskujemy brew jaśniejszą u nasady, a bardziej nasyconą ku końcowi. Intensywność cienia i koloru dobieram indywidualnie na zabiegu według Twoich potrzeb. 

Zabieg techniką Ombre Brows zalecam, gdy:

posiadasz tłustą bądź porowatą cerę

oczekujesz estetycznego mocnego podkreślenia

pragniesz idealnych brwi zawsze i w każdej sytuacji

masz dosyć codziennego makijażu, który zawsze wychodzi inaczej

chcesz profesjonalnie dobranego kształtu brwi względem Twojej twarzy i urody

Twoim celem jest skorygowanie naturalnych asymetrii

chcesz optycznie otworzyć oko bądź podnieść opadające powieki

Microblading

 

Cel tej techniki to pigmentacja, która jest niezauważalna i nie wygląda jak makijaż permanentny. Założeniem jest takie, by brwi wyglądały na gęste, lekko wyregulowane jednak z zachowaniem każdorazowo ich indywidualnego charakteru.  Autorska oznacza indywidualną technikę wykonania, każdy etap we właściwym momencie, dobór odpowiednich ostrzy, pigmentów, opracowanej pielęgnacji po zabiegowej. Odpowiednio dobrany kształt brwi potrafi zdziałać cuda. Zwęzić twarz, wysmuklić ją w odpowiednich miejscach, otworzyć oko czy zwęzić żuchwę.  

Zabieg techniką microblading zalecam, gdy:

cenisz naturalność i chcesz, aby tak pozostało jednak z delikatnym upiększeniem,

masz suchą skórę,

pragniesz zagęścić brwi,

chcesz nadać łukom kształtu i kobiecości,

musisz zniwelować asymetrię twarzy jaką nadają nierówne brwi,

jak każda nowoczesna kobieta z klasą, chcesz zawsze mieć swój image pod kontrolą.

Makijaż permanentny brwi techniką mixblading

(włos manualny + cień maszynowy)

 

Kiedy posiadasz bardzo mało naturalnych włosów, techniki łączymy i tak dopasowujemy, aby uzyskać cienie, które poprawiają objętość i oddadzą pożądany efekt końcowy. Połączenie obu technik daje efekt idealny. W przypadku łączenia technik najlepszym wyjściem jest rozgraniczenie ich na dwie osobne sesje pigmentacji. Technika włosa wymaga ostrości po wygojeniu, lecz technika cienia płynnego rozmycia.

PRZYGOTOWANIE DO ZABIEGU

– nie opalaj się około 14 dni przed zabiegiem

– od miesiąca przed zabiegiem nie depiluj włosków brwiowych

– nie wykonuj farbowania brwi miesiąc przed zabiegiem

– nie spożywaj alkoholu 24 h przed zabiegiem

– nie pij kawy w dniu zabiegu ani żadnych napoi zawierających dawkę kofeiny

– nie zażywaj leków rozrzedzających krew oraz przeciwbólowych od 24-tej godziny przed zabiegiem

– jeśli posiadasz skórę tłustą wykonaj peeling twarzy 3 dni przed planowana datą pigmentacji

– podczas ustalania terminu zabiegu poinformuj Nas o przebytych, trwających i leczonych chorobach oraz wszelkich lekach bądź kuracjach sterydowych jakie stosujesz (nam równie mocno, zależy na idealnym efekcie zabiegu)

-przed zabiegiem unikamy wykonywania kosmetycznych zabiegów złuszczających, woskowania, zabiegów laserowych czy wypełnień kwasem hialuronowym (minimum 2mc)

– korekty makijażu permanentnego wykonanego w innym salonie wyceniam indywidualnie i rezerwacje przyjmuje wyłącznie pod warunkiem ówczesnego przedstawienia zdjęć obecnego stanu brwi 

– osoby, których naczynia krwionośne są kruche bądź posiadają cechy cery naczynkowej zachęcam do przyjmowania „Enzymu Urazym”, który zapobiegnie ich kruchości

– jeśli Twoja skóra reaguje opuchnięciem, zastosuj profilaktycznie od drugiego dnia przed planowaną datą zabiegu tabletki „Aescin”

– aby zmniejszyć ryzyko zabiegu można wykonać test alergiczny w gabinecie minimum 24h przed ustalonym terminem zabiegu. Alergicy powinni wykonać test, szczególnie jeśli występuje u nich uczulenie na hennę bądź farbę do włosów (uczulenie na parafenylenodiamine )

– przygotuj się na absolutne upiększenie!

PRZECIWWSKAZANIA

Bezwzględne przeciwwskazania do wykonania makijażu permanentnego: 

– hemofilia

– epilepsja

– gorączka, grypa, angina

– ciąża

– aktywny wirus opryszczki HSV nawet w miejscach, których nie obejmuje planowana pigmentacja (zabieg można wykonać po upływie 14 dni od momentu całkowitego wygojenia HSV)

– leki rozrzedzające krew, np. aspiryna, akard (nie zażywamy 24h przed zabiegiem)

– HIV

– żółtaczka typu C

– choroby nowotworow

– narkotyki, alkohol (nie zażywamy 24h przed zabiegiem),

– infekcja wirusowa, bakteryjna lub grzybicza

– egzema

– bielactwo (w fazie aktywnej – efekt Kobnera)

– łuszczyca (w fazie aktywnej – efekt Kobnera)

– stosowanie kortyzonu

– kuracja izotretynoiną, retinoidami (wysokie stężenie wit.A)

– świeże blizny lub rany w okolicach brwi

– osoby po operacji plastycznej w okolicy oczu powinny odczekać na zabieg makijażu permanentnego brwi min. sześć miesięcy

– u osób po chemioterapii poziom leukocytów powinien wynosić min. 2000

– kuracja sterydowa powinna być zakończona min. pół roku przed zabiegiem makijażu permanentnego

– kuracja odżywką do brwi typu Revitalash powinna być zakończona min. dwa miesiące przed zabiegiem makijażu permanentnego

– ostatni zabieg rozjaśniania starego pigmentu laserem powinien mieć miejsce minimum osiem tygodni wcześniej (jeśli wykonano 1 sesje laserem)

 

 

Względne przeciwwskazania do wykonania makijażu permanentnego:

-karmienie piersią (burza hormonalna, wskazane jest, aby od momentu rozwiązania minęło 6 miesięcy, natomiast od momentu odstawienia karmienia 3 tygodnie)

– alergia na oczar wirginijski

– cukrzyca (możliwe gorsze gojenie, inna biochemia skóry)

– choroby nerek

– choroby serca

– nadciśnienie

– choroby autoimmunologiczne

– nadwrażliwość skóry

– alergie

– atopowe zapalenie skóry

– choroby skóry

– skłonność do tworzenia się bliznowców

INFORMACJE DODATKOWE

Sesje dopigmentowania czyli dołożenia koloru, wykonuje się minimum miesiąc po zabiegu. Zazwyczaj jest to okres do 8 tygodni. Czas drugiej sesji dobieram indywidualnie według wieku, typu i stanu skóry, odpowiedzi organizmu podczas zabiegu oraz dobranej techniki. Druga sesje niekiedy jest niezbędna, ponieważ od 10 do 15% pociągnięć w metodzie włosa zanika po pierwszym zabiegu. W przypadku metody cienia maszynowego to wytrącenie intensywności koloru nawet do 40%. Gojenie jest w pełni zakończone po 28 dniach i wtedy, jeśli istnieje potrzeba, dokonujemy dodania utraconego pigmentu. W przypadku problematycznych i tłustych skór, indywidualnie dopasowujemy technikę, która będzie najlepsza. 

 

Za sposób wygojenia po pierwszej sesji odpowiada biochemia Twojej skóry, która w każdym przypadku jest inna. Jeśli od razu po wykonanym zabiegu uważasz, że kolor jest zbyt ciemny, nie próbuj go usuwać w żaden sposób! Cierpliwie poczekaj 10 dni, aby kolor sam zakrył się odbudowaną skórą. Pigmentacje goją się często z pojawieniem strupka.  Strupek zaczyna złuszczać się od 5 dnia po zabiegu i odpada przed około 3 dni wtedy też gojenie jest odrobine uciążliwe. Wstępna stabilizacja pigmentu i skóry następuje po upływie około 3 tygodni, dopiero wtedy też jesteśmy w stanie określić efekt końcowy pierwszego zabiegu. Sukces pigmentacji zależy w dużej mierze od Twojej skóry, rzetelnego podejścia do zaleceń po zabiegowych i narażenia na działanie różnych czynników zewnętrznych. Wszystkie te czynniki są poza kontrolą linergisty, dlatego wykluczona jest każda możliwość zapewnienia 100% gwarancji wygojenia. Sumiennie słuchaj rad, bo jeśli tego nie zrobisz, możesz stracić do 80% pigmentacji, stosowanie się do zaleceń pozabiegowych ma ogromne znaczenie.

 

Mitem jest, że makijaż permanentny zrobiony raz, zostaje na 10-15lat. Trwałość makijażu permanentnego zależy od wielu czynników. Pamiętajmy, że zaleta dzisiejszych technik makijażu permanentnego jest powolne, równomierne wyłuszczanie się barwnika. Poprawnie wykonany makijaż permanentny wymaga odświeżenia raz na 1-1,5 roku. *Uwaga! Pamiętaj, że im ciemniejszy pigment tym większe prawdopodobieństwo, że pigment utrzyma się w skórze dłużej. Przykładem są kreski dekoracyjne, które zrobione raz w większości przypadków zostają z Nami na całe życie.

 

Bardzo lubimy, gdy odwiedzacie Nas ponownie więc odświeżenia makijaży wykonanych w naszym gabinecie wykonujemy z 30% rabatem. Długość utrzymania się pigmentu zależy przede wszystkim od tego jak tłusta i porowata jest skóra. Im bardziej tłusta skóra, tym krótszy jest efekt nasycenia koloru poprzez jej wysoki odczyn kwasowy co bezpośrednio wpływa na pigmentację. Pocenie się, peelingi kwasowe, kuracje sterydowe, leki i ekspozycja na promienie słoneczne również zmniejsza trwałość koloru. Wszystko jest kwestią indywidualną.

Średnio oczekiwany czas do nowego odświeżenia koloru metodą microblading wynosi od 6 do 12 miesięcy. 

Średnio oczekiwany czas do nowego odświeżenia koloru metodą pudrową wynosi od 12 do 24 miesięcy.

Po zakończeniu zabiegu i całkowitym wygojeniu:

– stosujemy filtry UV, unikamy nadmiernego opalania

– unikamy peelingów w miejscu pigmentacji

Kliknij przycisk obok i zobacz ceny naszych zabiegów